Ratujmy hipoterapię na Ursynowie

Ratujmy hipoterapię na Ursynowie

Dodał - paź 4, 2017 - Aktualności | 0 komentarzy

Fundacja Hipoterapia zmuszona do likwidacji ośrodka terapeutycznego na Ursynowie – pomóż
znaleźć nam nowe miejsce, podpisz petycję do władz miasta st. Warszawy i Lasów Miejskich.

 
W dniu 15 października zamykamy ośrodek hipoterapii działający na terenie SGGW przy ul. Ursynowskiej 100. Po 30 latach działalności ośrodka dano nam 3,5 miesiąca na wyprowadzkę. Zostaje przerwana terapia ponad 100 pacjentów, którzy korzystali z niej w tym roku. Długa lista oczekujących na terapię traci szansę na jej rozpoczęcie. Nasi terapeuci tracą możliwość pracy, która była ich pasją. Konie zostaną czasowo przygarnięte przez Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne w Krzyżewie na Podlasiu. Za nami pozostają tysiące pacjentów, tysiące godzin pracy terapeutycznej, tysiące godzin szkoleń kolejnych pokoleń hipoterapeutów, dziesiątki publikacji krajowych i zagranicznych, dziesiątki prac magisterskich i licencjackich, tysiące godzin pracy wolontariuszy i tysiące złotówek prywatnych i publicznych osób i instytucji, które wspomagały naszą działalność przez te wszystkie lata.

 
SGGW rozwiązało z nami umowę w związku z budową autostrady A2 przebiegającą przez teren, na którym działał nasz ośrodek. Władze Uczelni pomimo licznych nacisków życzliwych nam osób z kręgów nauki, polityki, a nawet hierarchii kościelnej, nie widzą dla nas miejsca na terenach Uczelni.

 
Szukamy lokalizacji, w której moglibyśmy kontynuować pracę na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Miejsca zielonego, spokojnego a jednocześnie dostępnego dla naszych pacjentów, z których większość pochodzi z Ursynowa i dojeżdża na terapię transportem publicznym.

 
Początkowo SGGW zaproponowało nam stajnię w Oborach, ale brak tam odpowiedniej infrastruktury zaś lokalizacja jest odległa i trudno dostępna. Dyrektor Ogrodu Botanicznego w Powsinie, najpierw przychylnie nastawiony, ostatecznie nie zdecydował się na wpuszczenie nas na swój teren. Zarządcy Toru Wyścigów Konnych na Służewcu zgodzili się przyjąć 6 naszych koni, ale nie ma tam warunków do prowadzenia terapii. Ostatnia nasza nadzieja to Lasy Miejskie Warszawy. Na obrzeżach Lasu Kabackiego znajdują się miejsca gdzie mógłby zostać ulokowany ośrodek hipoterapii. Pomimo pism wysłanych w tej sprawie nie udało nam się uzyskać odpowiedzi.

 
Pomóżcie nam znaleźć nowe miejsce. Podpiszcie petycję skierowaną do władz miasta st. Warszawy i Dyrekcji Lasów Miejskich. Bez Waszej pomocy Fundacja Hipoterapia przestanie istnieć.

 

Petycja: http://bit.ly/2xZuJW1

Hipoterapia Warszawa

Hipoterapia Warszawa

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>