Podaruj nam swój 1%

Rozlicz PIT Online z PITax.plPobierz Program PIT od PITax.pl

 

WSPARCIE FINANSOWE

Wpływy z 1% w 2018 roku

Nasza Fundacja uzyskała z 1% w roku  2018 wpływy wysokości 28.320,20 zł. Przychody z 1% przeznaczamy na prowadzenie terapii naszych podopiecznych. W lecie na hipoterapię i terapeutyczną jazdę konną, bo nasze konie ciągle przebywają na Podlasiu, a w pozostałym czasie na prowadzenie innych form wsparcia terapeutycznego w pracowni „Koń na biegunach” mieszczącej się na Natolinie.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przekazali nam swój 1% podatku wiedząc, że każda złotówka jest dla nas cenna i żadnej nie zmarnujemy!!!  

A jak powiodło się innym organizacjom pożytku publicznego?

Więcej niż co piąta złotówka z jednego procentu trafiła do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – ta organizacja otrzymała łącznie aż ponad 166,3 mln zł. Do drugiej na liście Fundacji Avalon trafiło ok. 37 mln zł. Choć Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” łącznie otrzymała ponad 166 mln zł (od blisko 2,9 mln osób), to de facto wielu podatników wpłaca swój jeden procent z przeznaczeniem na konkretnego podopiecznego.

podatek

© Dostarczane przez Agora S.A. .

Łącznie w 2018 r. wpływy z jednego procentu otrzymały 8682 organizacje. 101 z nich otrzymało ponad 1 mln zł, 615 ponad 100 tys. zł. Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło w tym roku 8,7 mln zł (6. miejsce), do fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” 4,2 mln zł, do fundacji Akogo Ewy Błaszczyk 2,2 mln zł, do fundacji Nasza Przyszłość (założonej m.in. przez o. Rydzyka) 4,3 mln zł, do Stowarzyszenia „Wiosna” blisko 1,4 mln zł. Pełne dane są dostępne na stronie Ministerstwa Finansów.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc również w tym roku! Obecnie nasza sytuacja zmieniła się dramatycznie. Po 30 latach, z dniem 15 października 2017 roku, zmuszeni byliśmy przerwać prowadzenie hipoterapii i poszukujemy nowego miejsca na ośrodek hipoterapii. Konie i ludzie przebywają na bezrobociu. Uruchomiony w połowie grudnia 2017 r. na Natolinie gabinet terapeutyczny „Koń na biegunach” na razie ma większe koszty utrzymania (wysoki czynsz) niż przychody. Władze miasta obiecują pomoc w znalezieniu nowego miejsca, ale to wszystko wymaga czasu i z pewnością będzie wymagało pieniędzy. Dlatego jeżeli mamy przetrwać potrzebujemy Waszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek!!!

 

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.