Wolontariat

Tak jak w latach poprzednich istnienie i możliwość działania Fundacji HIPOTERAPIA trudno wyobrazić sobie bez pracy wolontariuszy. Wspierali oni Fundację oddając jej swój czas, siły i byli autorami wielu cennych inicjatyw.

Jak zawsze wielu wolontariuszy zaangażowanych było podczas „Pikniku z Płajem”. Byli tacy, którzy dostarczyli dzieł na aukcje, inni obsługiwali stoiska Fundacji, loterię fantową, prowadzili przejażdżki konne oraz robili wiele innych niezbędnych tego dnia rzeczy. Wszystkim „piknikowym” wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następny piknik!

Pomocy przy prowadzeniu stajni i podczas zajęć z hipoterapii udzielają nam wolontariusze, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci (w tym również studenci SGGW) ale także osoby aktywne zawodowo lub chwilowo bezrobotne.

Swój czas i siły poświęciły nam: Magda Fiejdasz, Anna Franczak, Agata Gąsiorowska, Magda Głuch, Aneta Kacprzyk, Ola Kamińska, Joanna Mazurek, Iza Moszumańska, Natalia Kapturowska, Joanna Kraczkiewicz, Zosia Kutner, Dorota Roge, Karolina Rutkowska, Ola Szczerba, Selena Stępień, Emilia Zawadzka.

Mamy też wolontariuszy płci męskiej. Jest ich wprawdzie znacznie mniej niż dziewcząt ale przecież liczy się jakość, a oni prezentują najwyższą jakość! Są to Bartosz Goździk, Julian Hofman, Jerzy Krężel, Ryszard Przyborowski, Andrzej Stefański, Marian Rybakowski.

Od 2015 roku dzięki współpracy z Fundacją „RAiDO” Międzynarodowym Centrum Wsparcia Młodzieży i Dorosłych w ośrodku hipoterapii na Ursynowie mogliśmy korzystać z pomocy zagranicznych wolontariuszy. Od września 2015 do lipca 2016 roku pracowali z nami Wera i Dima   z Białorusi. Byli świetnymi wolontariuszami i bardzo wysoko ustawili poprzeczkę swoim następcom. Kolejnymi zagranicznymi wolontariuszami byli Armenka Armina Bekaryan i Hiszpan Martin Pueblo del Nortes. Oboje angażowali się pracę i mamy nadzieję, że hipoterapia zostanie w ich życiu na dłużej.

Terapeuci pracujący w Fundacji wiele swego czasu poświęcają działaniom na rzecz Fundacji. Są wśród nich Natalia Smagacz i Ewa Kwiecień, które z niespożytą energią organizują zawody i obozy jeździeckie. Osoby związane z nami poprzez Radę Fundacji służą cennymi radami i pomocą merytoryczną. Rodzice naszych podopiecznych również wspierają nas w miarę swoich możliwości, głównie w trudnej sztuce fundraisingu!

W tym roku szczególne podziękowania należą się Państwu Izabeli i Andrzejowi Lissowskim, Pani Edycie Twaróg i panu Wojciechowi Sikorskiemu.

Lista życzliwych i pomagających nam osób jest długa. Nie jesteśmy w stanie wyliczyć wszystkich, ale wszystkim im bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na ich dalszą pomoc i współpracę.